GOOD TIMES TUNE-UP ARM WRESTLING CHAMPIONSHIP

AND BULL’S EYE DARTS CONTEST

FEBRUARY 13, 2003 OFFICIAL RESULTS

132 LB. FEATHER WEIGHT CLASS

1ST PLACE                      KEN ATKINS                              BROOKLYN, NY.

2ND PLACE                     CHO-YU ‘CHINO’ YUNG         ELMHURST, NY.

3RD PLACE                     NO THIRD PLACE WINNER

______________________________________________________________________________________

150 LB. LIGHT WEIGHT CLASS

1ST PLACE                      DAN ‘BLUE THUNDER’ WHITE   STATEN ISLAND, NY.

2ND PLACE                     ANDREW KENDALL                       ELMHURST, NY.

3RD PLACE                     SHAUN VELAZQUEZ                      MASPETH, NY.

________________________________________________________________________

175 LB. MIDDLE WEIGHT CLASS

1ST PLACE                      RICHARD CALERO               BRONX, NY.

2ND PLACE                     HARRY WILSON                    BROOKLYN, NY.

3RD PLACE                     GREGG NEISH                        PHOENIX, NY.

______________________________________________________________________________________

SUPER HEAVY OPEN WEIGHT CLASS

1ST PLACE  - MVP & ARM STAR    GIORGI BREGVADZE            CORONA, NY.

2ND PLACE                                            DAN SORRESE                         WEST ISLIP, NY.

3RD PLACE                                            SHAUN FREEMAN                   MASPETH, NY.

______________________________________________________________________________________

PRO OPEN CLASS

*1ST PLACE   TIE            VEPKHVIA SAMKHARADZE    BROOKLYN, NY.

*1ST PLACE   TIE            MIKE SELEARIS                          ELMHURST, NY.

  3RD PLACE                     PETER MILANO                           WEST HAVEN, CT.

______________________________________________________________________________________

MEN 175 LB. LEFT HAND WEIGHT CLASS

1ST PLACE                        ANGEL COSME                       NEW YORK, NY.

2ND PLACE                       RICHARD CALERO                BRONX, NY.

3RD PLACE                       ANTHONY GUTIORREZ        FLUSHING, NY.

______________________________________________________________________________________

MEN LEFT HAND OPEN WEIGHT CLASS

**1ST PLACE – MVP & ARM STAR    GIORGI BREGVADZE           CORONA, NY.

2ND PLACE                                               JIM McCANN                            PORT JEFFERSON, NY. 

3RD  PLACE                                              DAN SORRESE                         WEST ISLIP, NY.

________________________________________________________________________

MASTER 60+ OPEN WEIGHT CLASS

1ST PLACE                       JEAN DAIGLE                              BRISTOL, CT.

2ND PLACE                      BOB SPIELER                               BROOKLYN, NY.

3RD PLACE                      NO THIRD PLACE

______________________________________________________________________________________

BULL’S EYE DARTS CONTEST

*1ST PLACE    MVP          JOE VALENTIN                   BRONX, NY.

2ND PLACE                        JOSEPH GAGLIARDIE      STATEN ISLAND, NY.

3RD PLACE                        CHARLIE MONACO           ELMHURST, NY.

TEAM CHAMPIONSHIP   1ST PLACE  - QUEENS          27 POINTS

                                                     2ND PLACE – BROOKLYN   20 POINTS

                                                     3RD PLACE – BRONX            17 POINTS

MVP & ARM-STAR AWARD WINNER   GIORGI BREGVADZE   CORONA, NY.

This site Maintained by Maenza Inc.

Copyright 2001 - NEW YORK ARM WRESTLING ASSOCIATION INC. {NYAWA} NewYorkArmWrestling.Com or nycarms.com - All rights reserved. The information contained on the NYAWA Website may not be copied, distributed, published, broadcast, rewritten or otherwise utilized for inclusion in any other website or for any commercial purpose, without prior written authority of The New York Arm Wrestling Association Inc.